BİMSAN-MKS-3000

hidrolik lift

BİMSAN Makaslı Oto Liftleri standart ölçülerin dışında istenildiğinde özel sipariş olarak da üretilmektedir. 
 
Elektro hidrolik çalışma. Bakım gerektirmeyen dört silindir.  Bağımsız çalışan iki hidrolik sistem. Platformlar arasında mekanik bağlantı yoktur. Toz boyalı. Kendinden yağlamalı silindir yatakları. Güç ünitesi, işletme ünitesi içine entegredir. Düğmelere basılarak kumanda edilir. Kontrol ünitesinin panelleri çıkarılabilir. Genel enerji kesintisi durumları için acil durum indirmesi. Hidrolik eş zamanlılık için (master/slave) ana ve bağımlı sistemi. Platform altında engel bulunması halinde acil indirme durdurması. Yakınlık kontrol şalteri, Kontrol voltajı 24 V.

Alçak profilli çift makaslı liftler MKS-3000 ve MKS-3500 servis alanları için özel olarak tasarlanmıştır. Yakın yükselme mesafesinin, alçak olmanın anlamı direk zemine monte edilebilmek demektir. Bu sayede zemini indirme (kazma vs.) gerekmez ve istendiğinde liftin yeri değiştirilebilir veya taşınabilir.

Ana ve bağımlı (master/slave) yapılı şekillendirilen hidrolik eş zamanlılık sistemi, yükün düzensiz kaldırılma ve indirilmesini engeller.
Entegre acil indirme cihazı güç kesilmeleri halinde liftin indirebilmesini sağlar. Lift, kumanda panelleri sayesinde güvenli bir mesafeden kontrol edilerek kendi kendine çalıştırılabilir.

Tüm hidrolik silindirler Alman malı ve vidalı sistemdir. Bu kaynaklı parça sayını azaltır ve bakım imkanını kolaylaştırır.

Çok uzun ömürlü olmasının temel nedeni pas korumasıdır. Bu rakiplerinde bulunmayan standart toz boyama ile sağlanır.

Temassız çalışan yakınlık şalterleri en zor koşullarda dahi güvenilir işletim sağlar. Ayrıca mekanik aşınmaya maruz kalmaz.

Platformlar arasında mekanik bağlantı yoktur, bu mükemmel çalışma ergonomisi ve araç altında en fazla hareket etme serbestliği sunar.

Kontrol konsolu entegre bir hidrolik ünite içerir ve bu sayede bakım işleri önemli ölçüde azaltılır.

Sağlıklı işleyen basma düğmeleri pürüzsüz operasyonu garanti altına alır.

Yataklama bakım gerektirmeyen düz yataklar ile hassas bir kesinlikle sağlanır. Bu sayede uzun ömürlü çalışma için hiç bir sorun yaşamaz.

Toplam dört silindirli bağımsız çalışan iki hidrolik devre ek güvenlik önlemleri ihtiyacını ortadan kaldırır. BİMSAN MKS makaslı liftler yardımcı basınçlı hava kullanılmadan çalıştırılabilirler.

Sürüş platformu yüksekliğinin azlığı, zemine yakın araçlara servis verilebilmesine destek olur.

Uzun ve kısa dingil mesafeli araçlara hizmet amacı ile BİMSAN-MKS çift makaslı liftlerde genişleyebilir, basamaksız uzatma platformları bulunur.

Mekanik Lift